Industry 4.0 jeb Rūpniecība 4.0, ko mēdz dēvēt arī par ceturto industriālo revolūciju, ir visaptveroša ražošanas digitalizācija. Ir svarīgi turpināt likt pamatus nākotnes tehnoloģijām un ieviest dzīvē jaunākos tehnoloģiskos risinājumus. Aizvien vairāk uzņēmumu izmanto tā saucamās ceturtās rūpniecības revolūcijas viedās tehnoloģijas, lai automatizētu ražošanas procesus un iegūtu apkopotus datus par iekārtu darbību. Digitalizācija rada aizvien jaunas un nebijušas iespējas visās ražošanas nozarēs, tādēļ ir grūti iedomāties, ka nākotnē būtu iespējama veiksmīga un efektīva ražošanas procesa organizēšana, neizmantojot viedās tehnoloģijas. Industry 4.0 galvenais mērķis ir vērsts uz darbību, datu un resursu savstarpēju savienojamību, izmantojot automatizāciju un digitālo tehnoloģiju pareizu izmantošanu. 

 

Kā Industry 4.0 ir ietekmējusi kompresoru ražošanu?


Tāpat kā visās nozares, arī kompresoru ražošanu ir skārusi viedo tehnoloģiju attīstība. Industry 4.0 kompresori ir moderni un tehnoloģiski attīstīti kompresori, kas iekļauj digitālās revolūcijas konceptus un pieejas, kas saistīti ar tā saukto ceturto rūpniecības revolūciju. Šie kompresori ir pielāgoti jaunākajām tehnoloģijām un saziņas iespējām, lai uzlabotu to darbības efektivitāti un optimizētu rūpniecisko procesu vadību. Kompresori ir savienoti ar gaisa kompresoru kontrolieri, kas ir datu savācējs. Pēc datu savākšanas tos var augšupielādēt interneta platformā un kompresora lietotājs var reāllaikā apskatīt ierīces darbības statusu savā mobilajā telefonā vai datorā. Šādi ir iespējams ievākt informāciju ne tikai par ierīces darbības statusu, bet arī datus no gaisa kompresoru stacijas aprīkojuma, lai efektīvi veiktu gaisa kompresoru stacijas uzraudzību un pārvaldību.

Industry 4.0 sniegtās priekšrocības saspiestā gaisa ražošanā

 

Bez kompresoriem vairs nav iedomājama liela daļa ražošanas nozaru, un mēs visi zinām – ja kāds no ražošanas posmiem pārstāj darboties, ražošana apstājas. Šis noteikums attiecas arī uz gaisa plūsmu iekārtām – ja gaisa plūsma apstājas, apstājas visa ražošana, jo nedarbojas tādas iekārtas kā konveijeri, pievadi, pneimatiskie instrumenti, smidzinātāji u.c. aprīkojums un iekārtas. Par laimi, modernās tehnoloģijas ir palīdzējušas atrisināt šo problēmu, ļaujot daudz efektīvāk veikt kompresoru uzraudzību un apkopi.

Industry 4.0 galvenais mērķis bija ieviest sensorus, kas ievāc, krāj un apstrādā datus par iekārtas darbību, tostarp enerģijas patēriņu, spiedienu, temperatūru un citus parametrus. Šie dati tiek izmantoti, lai veiktu analīzi un prognozētu kompresora darbību, kā arī veiktu preventīvas apkopes un optimizētu enerģijas izmantošanu.

Attālināta kompresoru vadība un darbības kontrolēšana ir ne tikai ērta un efektīva, bet arī ļauj novērst iespējamos darbības traucējumus un optimizēt kompresora darbību, samazinot apstāšanās laiku un dīkstāvi ražošanā. Kompresoriem ir nepieciešama regulāra apkope, filtru un vārstu siksnu nomaiņa un citi labošanas darbi, un ievāktie dati ļauj lietotājam savlaicīgi uzzināt par iekārtas apkopes darbu nepieciešamību un veikt tos, pirms iekārta ir salūzusi.  Industry 4.0 ir padarījuši saspiestās gaisa sistēmas daudz efektīvākas un uzticamākas, ļaujot uzņēmumiem vēl vairāk kontrolēt savu ražošanas procesu un paaugstināt efektivitāti. 

Ja vēlies vairāk uzzināt par aktuālākajiem risinājumiem kompresoru ražošanā, sazinies ar mūsu speciālistiem