Gaisa kompresori ir neaizstājami veicot visdažādākos darbus nozarēs, ražotnēs un darbnīcās, kur vajadzīga nepārtraukta saspiesta gaisa padeve, kas darbina mašīnas, instrumentus un iekārtas. Lai nodrošinātu optimālu veiktspēju un ilgmūžību, kā jebkurai tehnikai, arī gaisa kompresoriem vajadzīgas “mīlošas acis un prasmīgas rokas” t.i. regulāra uzraudzība un profesionāla apkope. 

Gaisa kompresoru serviss

Regulāra gaisa kopresoru apkope nozīmē vairākas gan saistītas, gan nesaistītas darbības, un, visticamāk, tās pratīs veikt kvalificēti speciālisti, piemēram: 

 • Gaisa filtra tīrīšana/nomaiņa: gaisa filtrs novērš piesārņotāju iekļūšanu kompresorā. Regulāra tā tīrīšana vai nomaiņa nodrošina optimālu gaisa plūsmu un novērš aizsērēšanu.
 • Eļļas līmeņa pārbaude/maiņa: smēreļļa ir būtiska vienmērīgai kompresora darbībai. Regulāra eļļas līmeņa pārbaude un nepieciešamības gadījumā tās maiņa palīdz uzturēt pareizu temperatūru.
 • Siksnas spriegojuma pārbaude: vaļīgas vai nolietotas siksnas var izraisīt neefektīvu darbību un palielināt enerģijas patēriņu. Regulāra jostas spriegojuma pārbaude un regulēšana nodrošina optimālu veiktspēju.
 • Dzesēšanas sistēmas apkope: pārkaršana var radīt ievērojamus gaisa kompresora bojājumus. Dzesēšanas sistēmu, piemēram, radiatoru vai ventilatoru, tīrīšana un pārbaude novērš pārkaršanas problēmas.
 • Vārstu un armatūras pārbaude: bojāti vārsti un armatūra var izraisīt nepareizo kompresora darbību, samazinot kopējo efektivitāti. Ļoti būtiska ir regulāra nolietoto komponentu pārbaude un nomaiņa.
 • Vadības kontrollera(pulti) informācijas/vēstures pārbaude: palīdz savlaicīgi novērst problēmas.
 • Mitruma novadīšana: kompresora tvertnē var uzkrāties kondensāts, izraisot koroziju un sienas biezumu samazināšanos. Regulāra kondensāta iztukšošana novērš šos iespējamos bojājumus.

Ja augstāk minētie apkopes darbi tiks veikti regulāri, kompresora mūžs pārsniegs paredzēto laiku un iekārta darbosies nevainojami. Tā kā profilakse ir daudz lētāka par ārstēšanu, regulāra apkope novērš bojājumus, pirms tie radušies, uzlabo energoefektivitāti, pagarina iekārtas kalpošanas laiku un samazina kopējās ekspluatācijas izmaksas. 

Industriālie gaisa kompresori

Ir vairāki rindustriālo gaisa kompresoru veidi, tajā skaitā: 

 • Virzuļa gaisa kompresori: šajos kompresoros gaisa saspiešanai tiek izmantoti virzuļi un cilindri. Tie ir ideāli piemēroti lietojumiem, kuros nepieciešama periodiska lietošana, piemēram, autoservisā.
 • Rotācijas skrūves gaisa kompresori: šie kompresori izmanto rotējošu mehānismu, lai saspiestu gaisu. Tie ir pazīstami ar savu nepārtraukto darbību, energoefektivitāti un piemērotību lieljaudas lietojumiem. Tie var izmantot dzesēšanai vai eļļu vai ūdeni. 
 • Spirālveida kompresori: Šis ir bez eļļas rotējoša kompresora veids, t.i. tajā ir notiek zināma gaisa daudzuma kompresija pakāpeniski samazinot tā apjomu. Pateicoties zemam griezes vibrāciju momentam, salīdzinot ar virzuļu detaļām, spirālveida iekārta ir klusāka un izturīgāka. Piemērots nozarēs, kur ir nepieciešams bez eļļas gaiss.
 • Centrbēdzes gaisa kompresori: šie kompresori izmanto centrbēdzes spēku, lai saspiestu gaisu. Tos parasti izmanto liela mēroga rūpnieciskās darbībās, kurās nepieciešams liels saspiestā gaisa daudzums.

Šie ir tikai daži populārākie kompresoru veidi, jo līdz ar tehnoloģiju attīstību, rodas arvien jaunas iespējas, kā saspiest un darbināt gaisu. 

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties industriālo gaisa kompresoru

Ja uzņēmumam nepieciešams gaisa kompresors, jāizprot, kam tas tiks lietots un kāds tieši kopresors ir vajadzīgs. Sagatavojot atbildes un informāciju par zemāk uzskaitītajiem faktoriem piegādātājam būs vieglāk palīdzēt izvēlēties atbilstošāko iekārtu

 • Nepieciešamais gaisa daudzums: nosakiet konkrēto saspiestā gaisa daudzumu, kas nepieciešams jūsu lietojumam.
 • Spiediena prasības: Apsveriet nepieciešamo spiediena līmeni, lai nodrošinātu saderību ar jūsu iekārtām un instrumentiem.
 • Energoefektivitāte: meklējiet energoefektīvus modeļus, lai samazinātu darbības izmaksas. Pēc pieredzes 10gadu laikā iekārtas cena ir tikai 10-20% no visas kopējās īpašumtiesību izmaksas (TCO – total cost of ownership).
 • Trokšņa līmeņi: apsveriet trokšņa ierobežojumus un izvēlieties kompresoru ar zemu trokšņu līmeni. emisiju.
 • Apkope un apkope: izvēlieties kompresoru, kuru ir viegli uzturēt un kuram ir viegli pieejamas apkopes un rezerves daļas.
 • Nākotnes paplašināšanās: paredziet izaugsmi nākotnē un izvēlieties kompresoru, kas spēj pielāgoties pieaugošam pieprasījumam.

Profesionāls atbalsts un pakalpojumi

Gaisa kompresoriem ir svarīga nozīme dažādās nozarēs, un to uzticama darbība ir atkarīga no regulāras uzraudzības un apkopes. Ievērojot pareizas apkopes procedūras, uzņēmumi var nodrošināt optimālu veiktspēju, pagarināt kompresoru kalpošanas laiku un samazināt ekspluatācijas izmaksas. Izvēloties rūpniecisko gaisa kompresoru, ir svarīgi ņemt vērā tādus faktorus kā nepieciešamais gaisa daudzums, spiediena prasības, energoefektivitāte un apkopes vajadzības. Izdarot apzinātu izvēli un ieguldot ikdienas apkalpošanā, uzņēmumi var maksimāli izmantot gaisa kompresoru priekšrocības savā darbībā.

SIA AirCenter Latvia palīdzēs gan jau esošu kompresoru uzturēšanā un servisā, gan arī jauna kompresora iegādē. Lūdzam sazināties ar uzņēmuma speciālistiem, lai saņemtu profesionālu atbalstu un konsultāciju visos jautājumos, kas saistīti ar gaisa kompresoriem.