MATTEI – Rotora plākšņu kompresors

Home/Gaisa kompresori & Vakuuma sūkņi/MATTEI – Rotora plākšņu kompresors

MATTEI – Rotora plākšņu kompresors

Rotora plākšņu kompresors tiek pieskaitīts kā virzuļa un skrūvju tipa kompresori pie apjomīgiem kompresoriem, t.i. tā darbība ir balstīts uz gaisa satveršana un tā kompresiju līdz apjoma samazinājumam. Kompresora darbības laikā iesūktais gaiss iet caur ieplūdes filtru, nokļūst tā saucamā „rotora statora” blokā. Šis bloks sastāv no doba cilindra – statora, kurā iebūvēts rotors – cieta metāla cilindrs. Rotors ir ar mazāku diametru un tiek uzstādīts ne pēc ass attiecībā pret statoru, tāpēc rotora griešanās gandrīz pieskaras statora iekšējo virsmu ar tās virsmas daļu. Rotora cilindram ir gareniskas rievas, kurā ir plāksne ar brīvas bīdīšanas iespēju. Centrbēdzes griešanas spēks izspiež plāksnes no rievām un piespiež tos pie statora iekšējās virsmas. Gaisa kompresija notiek kompresijas kamerās, kas veido stators, rotors un katrs blakus plākšņu pāris, kas samazina rotors rotācijas virziena apjomu, kad plātnes atgriežas atverēs. Spraugu hermētiskums starp kustošām daļām, kā arī dzesēšana un ieeļļošana tiek nodrošināta iesmidzinot kompresora eļļu.

Rotācijas/plakšņu kompresori MATTEI

Ing. Enea Mattei SpA darbojas enerģētikas nozarē vairāk nekā 75 gadus. Ar divām modernām Vimodrone (Milāna) un Zingonia (Bergamo) rūpnīcām, kuras ir izvietotas pavisam 25 tūkst. kvadrātmetru lielā teritorijā, kompānija Mattei pozicionē sevi kā uzņēmums, kas darbojas elektroenerģijas un saspiestā gaisa nozarēs.

Rotējošu plākšņu un skrūvju tipa kompresoru salīdzinājums.

Priekšrocības īsumā:

  • reāls kompresora kalpošanas laiks var sasniegt līdz 100 000 stundām. Vienīgā detaļa, kas nodilst kompresorā – plāksnes
  • vidējais enerģijas efektivitāte kompresora rādītājs ir 6,36 кW/м3/min pie 8 bar
  • konstrukcija ar zemu trokšņu līmeni un minimālu vibrāciju
  • viegli uzturēt, pateicoties piekļūšanai uzstādīšanas vietām
  • ļoti vienkārši. Tie var izturēt īslaicīgu uzturēšanas trūkumu un nepareizu lietošanu, tie izdzīvo pat pie ilgstošas dienesta noteikumu pārkāpšanas.